Konica Minolta, Orta ve Yüksek Sektör Pazarlarını hedefleyen AccurioLabel 400 Profesyonel Baskı Makinesini Sunar

Konica Minolta, etiket, ambalaj ve süsleme pazarlarındaki varlığını hızlandırırken yeni etiket baskı makinesi AccurioLabel 400’ü duyurdu. 2021’de %26 pazar payı ile dijital etiket baskı makinelerinde hali hazırda Avrupa’da pazar lideri olan orta ve yüksek hacimli etiket dönüştürücüleri hedefleyecek ve uygun fiyatlı yüksek kaliteli dijital baskı sağlayacak makine için ilk ayrıntılar açıklandı.

Konica Minolta AccurioLabel 400

AccurioLabel 400’ün halka açık ilk gösterimi bugün Konica Minolta’nın Madrid’deki Avrupa Etiketleri ve Ambalaj Fuarı’nda gerçekleşti. Resmi satışların 2023’te Q1 için başlaması planlanıyor.

Konica Minolta AccurioLabel 400, büyüyen etiket üretimi ve paketleme pazarlarında kendi işlerini genişleten AccurioLabel 230 müşterileri için de iyi bir katkı olacaktır. Önemli yeni gelişmeler arasında, uygulamaları beyaz tonerle genişletme yeteneği, dakikada 39,9 metreye varan süper yüksek baskı hızları ile iyileştirilmiş üretkenlik ve daha da dayanıklı parça ömrü ve gelişmiş baskı kalitesi sayesinde çalıştırma maliyetlerinde daha fazla azalma yer alıyor. 4 ve 5 renk seçenekleri mevcuttur.

Konica Minolta’nın Intelligent Quality Care ve IQ-520, AccurioLabel 400 ile kullanılabilirliği ve otomasyonu artıracak, dolayısıyla etiket üretiminiz daha yüksek kontrol seviyelerinden faydalanacaktır. Intelligent Quality Care, beyaz toner opaklığının gerçek zamanlı kontrolünün, renk stabilite kontrolünün yanı sıra otomatik kalibrasyon, yoğunluk ayarlamaları ve profil oluşturma sağlar.

1200 dpi’de (3600 dpi’ye eşdeğer) ana tarama kapasitesiyle Konica Minolta AccurioLabel 400 tek geçişli toner üretim baskı makinesi, 330 mm veya 250 mm’ye kadar kağıt genişliklerine baskı yapar.

Etiket baskı makinesinin üç farklı alanındaki çoklu dokunmatik panelli monitörler, sezgisel kullanım sağlar ve operatörler için kullanımı kolaydır, kapsamlı kullanıcı eğitimi ihtiyacını ortadan kaldırır. Analog makinelerde zaman alan görevler, istikrarlı baskı kalitesi sağlamak için hızlı ve doğru bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Bu yıl Konica Minolta, etiket pazarına girişinin üzerinden yedi yıldan daha az bir süre geçmiş olan son derece başarılı AccurioLabel 230 dijital baskı makinesi için 1000. kurulum sevkiyatını kutladı.

AccurioLabel 400, akıllı fabrikaya geçişin bir parçası olarak iş akışı, yazılım ve süreç otomasyonu ve bulut çözümlerini de içeren dijital dönüşümü mümkün kılmak için geniş yenilikçi baskı çözümleri yelpazemize katkıda bulunuyor. Etiket sektörünün dijitalleşmesi, her yıl çift haneli öngörülen büyüme ile hızlanarak devam edecek. Fırsat her yerde. Bunun gerçekleşmesi için sadece bir kıvılcım yeterli.”

Carsten Bamberg,
İş Geliştirme Müdürü, Profesyonel Baskı Grubu, Konica Minolta Europe

“AccurioLabel 400’ü Konica Minolta Avrupa Etiketleri ve Ambalaj Fuarı’nda sergilemek, müşterilerimizin olasılıkları yeniden düşünmelerine ve baskıyı ateşlemelerine yardımcı olmak için bize başka bir mükemmel fırsat sunuyor. Global bir oyuncu ve tercih edilen bir ortak olarak ortaklık içinde çalışarak, sürekli olarak baskıyı yeniden düşünüyoruz ve müşterilerin ortaklık içinde gelişmelerine ve büyümelerine yardımcı oluyoruz.”

“Orta ve yüksek hacimli pazarlarda tahminen 3.000’den fazla etiket dönüştürücüsüyle, son derece rekabetçi bir toplam sahip olma maliyetine sahip olacak AccurioLabel 400’ümüzle önemli bir pazar payı elde edeceğimiz konusunda kendimize güveniyoruz.”