İki Kat Verimlilik ve İki Kat Hız; Konica Minolta, AccurioPress 6272P’yi Sunar

Konica Minolta, müşterilerin tek renkli baskı olanaklarını yeniden düşünmelerine yardımcı olmak için bugün AccurioPress 6272P baskı makinesini tanıttı. Ticari matbaalar, ödemeli baskı hizmetleri ve merkezi şirket içi baskı tesisleri, tamamen yapılandırılmış dijital üretim baskı makinesi için başlıca hedef pazarlardır.

Tek bir entegre üretim sürecinde saatte 15.000’den fazla görüntünün basılabileceği çift motor teknolojisi, Konica Minolta’nın yeni piyasaya sürülen makinesinin merkezinde yer alıyor. Tandem motor AccurioPress 6272P, köklü AccurioPress 613P’nin daha da geliştirilmiş halidir; burada iki motor, avantajları ikiye katlamak ve günümüzün yüksek hacimli tek renkli baskı ortamında sürdürmek için tandem röle ünitesi TD-502 aracılığıyla birbirine bağlanır.

Eşsiz kombinasyon, iki kat hız ve iki kat üretkenliğin yanı sıra darboğazlar veya kapanmalar olmadan kesintisiz baskı sağlar. Bağımsız önden arkaya hizalama ve bozulma ayarlama işlevi, doğru çift yönlü kayıt sağlar. İsteğe bağlı Akıllı Kaliteli Bakım Ünitesi IQ-501, karmaşıklık olmadan tutarlı ve istikrarlı kaliteyi korur. Standart kağıt soğutma sistemi, tüm çıktıların baskıdan hemen sonra çevrimdışı olarak işlenmesini sağlar.

Yeni geliştirilen doğrudan geçiş modu, nadir görülen bir makine hatası durumunda üretimi güvence altına alır. Diğer bir avantaj ise, TD-502 ile müşterilerin mevcut AccurioPress 6136P’lerini yükseltebilmeleri ve üretkenliği AccurioPress 6272P’ye göre ikiye katlayarak artırabilmeleridir.

Konica Minolta AccurioPress 6272P’nin diğer özellikleri şunları içerir:

  • Üretim süreci boyunca pürüzsüz kağıt işleme için vakumlu kağıt besleme. Ofset ön baskılı ve kaplamalı stok için ve ayrıca yüksek nem koşulları altında, ilave bir geliştirme olarak isteğe bağlı bir ısıtma ünitesi eklenebilir.
  • Gelişmiş renk işleme için Ekran İyileştirici Etkinlik Dijital (S.E.A.D).
  • Simitri HD toner, en yüksek görüntü kalitesinin yanı sıra metin ve çizimlerin keskin bir şekilde yeniden üretilmesini sağlar.
  • 324×483 mm’ye kadar boyutlarda 40 ile 350 gram arasında kağıt ağırlıkları.
  • Bir istifleme ünitesi ve 3. taraflara arayüzlü çok çeşitli sonlandırma seçenekleri (örn. Plockmatic ve GBC)
  • Konica Minolta’nın kendi denetleyici teknolojisi ve girişten çıkışa gelişmiş işlevsellik ve tam bağlantı sunan AccurioPro gibi güçlü yazılım araçları.

“Bu sistemin yüksek hacimli baskı ortamlarında müşteri taleplerini karşılamasını sağlamak için uzun yıllara dayanan bilgi birikimi ve küresel uzmanlık TD-502 tandem röle ünitesinde birleştirildi. Konica Minolta AccurioPress 6272P, müşterilerimizin her yerde bulunan baskı fırsatlarını en üst düzeye çıkarması ve ateşlemesi için büyüyen üretim baskı makinesi portföyümüzde başka bir temel dayanak sağlayacak.”

Ines Wennemann, Ürün Müdürü, Profesyonel Baskı Grubu, Konica Minolta Business Solutions Europe)